آب چاپ چیست ؟

ترام چیست ؟
۱۳۹۷-۰۸-۰۸
تبلیغ نکنید
۱۳۹۸-۰۲-۰۳

آب چاپ چیست ؟

آب چاپ

یکی از اصطلاحات رایج بین اپراتور‌های چاپ، #آب_چاپ است. کاربردی چندگانه دارد و برای برطرف کردن مشکل در دو حالت قبل از چاپ و پس از چاپ از آن استفاده می‌کنند.

آب چاپ چیست ؟

آب چاپ چیست ؟

اگر طرح چاپی از رنگ‌بری زیادی برخوردار باشد و احتمال آن داده شود که در اثر رطوبت چاپ، کاغذ تغییر سایز دهد و رنگ‌های بعدی روی هم قرار نگیرند از تکنیک آب چاپ قبل از #چاپ استفاده می‌شود که این مورد معمولا در دستگاه‌های تک رنگ اتفاق می‌افتد.

 

آب چاپ چیست ؟

آب چاپ چیست ؟

حالت دوم برای جلوگیری از انتقال رنگِ هر برگ چاپی، به پشت برگه دیگر، از پودر زیاد برای خشک تر بودن برگه چاپی استفاده می کنند و اگر قرار باشد پس از چاپ از روکش سلفون استفاده شود از تکنیک آب چاپ، پس از چاپ استفاده می‌کنند.

 

آب چاپ چیست ؟

آب چاپ چیست ؟

اگر این تکنیک استفاده نشود کیفیت سلفون کشی کم خواهد شد و روی سطح، حباب‌هایی ایجاد می‌گردد. پس برای رفع این موارد بدون اینکه مرکب دستگاه چاپ درگیر شود، مثل یک نمونه چاپی، کاغذها یک بار از دستگاه چاپ عبور داده می شوند تا سطح چاپ شده، فقط سیقلی‌تر شود و پودرها کمتر دیده شوند.

پیشنهاد می‌کنم مقاله راه کاغذ را مطالعه بفرمایید.

طراح و کارشناس تبلیغات در اصفهان
طراح و کارشناس تبلیغات در اصفهان
کارشناس مدیریت تبلیغات تجاری در اصفهان نویسنده کتاب 101 نکته طراحی برای چاپ کسب مقام نفرات برتر طراحی نشان شهری چندین مقاله در روزنامه دنیای اقتصاد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *